Členská sekce
Dobrý operační sál je základem každého úspěšného zákroku Zdravotnické prostředky významně přispívají ke kvalitě péče Moderní lékařské přístroje přispívají k účinější léčbě.

2020: Konference #INOVACE (PROGRAM + REGISTRACE)

10. 02. 2020

 

INOVACE OD MYŠLENKY K PACIENTOVI

CESTA ZDRAVOTNICKÝCH TECHNOLOGIÍ K DENNÍMU VYUŽITÍ

 

Zájmové sdružení CzechMed již 22 let přispívá ke zvyšování úrovně zdravotní péče v České republice. Pokrok ve zdravotnictví je doslova tlačen inovacemi, proto Vám nabízíme téma inovací v širší perspektivě. Slibujeme jedinečný zážitek. Čekají Vás zajímavé diskuse s největšími odborníky na danou problematiku. Sami jsme zvědaví, kam nás téma nasměruje a jak se nám podaří rozhýbat trh kupředu. Na co se těšit?

Účast a vystoupení na konferenci již přislíbil: Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví a Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

 

KDY: Čtvrtek 26. března 2020 (10 - 15 hod.)

KDE: Národní technická knihovna, Technická 2710/6, Praha 6

 

Blok 1: Dodání inovace a inovace dodání

Inovace nejdou zastavit. Posouvají nás kupředu. Léčíme lépe.

Kterými směry jdou inovace? Kdo nebo co je jejich stimulem? Můžeme nějak ohraničit odkud přichází nejvíce inovací a proč? Generujeme v Čechách zásadní inovace? Etické otázky. Jsme připraveni zvládat příchod technologií? Inovativní způsob organizace péče, která v současné chvíli už sama o sobě nemusí být efektivní. 

Blok 2: Ještě 60 dní a svět bude jinak. MDR.

Inovace z pohledu regulátora. Vstup nových řešení na trh.

Byla dodržena předsevzetí, která má MDR ve své preambuli?  Zlepšení přístupu pacienta k inovacím a větší bezpečí. Naplňuje MDR tato očekávání. Jaký je stav příprav na MDR v Čechách a v Evropě? Jak jsou na tom české notifikované osoby? Bude zapotřebí nějaký plán B a máme nějaký po ruce? Jaké možnosti se nabízí pro české výrobce? Bude možné dostat se na trh přes posouzení shody?

Blok 3: Úhrada inovací a dostupnost pacientům

Inovace jsou součástí řešení nikoli problému.

Vstup na trh je dnes náročný. Kdo to zaplatí? Kde najít kvalifikované pracovníky? Nemluvíme pouze o zásadních inovacích, ale o věcech a výrobcích, na které jsme byli zvyklí. Může HTA ulehčit vstup zásadních novinek do úhrady? HTA je i o posouzení intervencí. Bude se používat? Kdo má mít kompetenci rozhodovat o úhradách? Co spoluúčast pacienta a privátní připojištění?

Blok 4: Inovace z pohledu nákupu

Stanovisko ministerstva k tématu kvality.

Co je hodnota a jak ji nakoupíme? Zavádění kvality a principů BVA do nákupní praxe českých nemocnic.

Jak dnes nakupují české nemocnice? Nákup na kvalitu. O co při péči jde? Co je hodnotou? Chceme, aby se léčilo správným postupem, výsledkem a zážitkem. Ale jak? Veřejná zakázka je pouze jedním kamínkem do mozaiky. Jakou hodnotu přináší sdružené nákupy?

 

REGISTRACE ZDE.

 

Snimek obrazovky 2020 02 13 v8.08.11