Členská sekce
Dobrý operační sál je základem každého úspěšného zákroku Zdravotnické prostředky významně přispívají ke kvalitě péče Moderní lékařské přístroje přispívají k účinější léčbě.

Platforma

Medicína se holýma rukama dělat nedá. Zdravotnické prostředky jsou nepostradatelnou součástí léčebného procesu. Chystaná legislativní změna významně ovlivní úhrady. Kdo se postará o zajištění minimální kvality za rozumnou cenu? Již několik let se nakupují zdravotnické prostředky s důrazem na nejnižší jednotkovou cenu. Dnes se na trhu pohybují výrobky, které jsou hluboko pod minimální kvalitou. Výsledkem jsou například náplasti, které nelepí nebo rukavice, které při výkonu praskají. Aktuální výše úhrad nutí výrobce dodávat na český trh výrobky 2. – 3. generace. V praxi to znamená omezenou dostupnost novinek a omezené portfolio výrobků.

Tato situace vedla k seskupení „PLATFORMY – KVALITA VĚCÍ“, kde se u jednoho stolu setkali odborníci z řad lékařů a zástupci pacientských organizací. Právě oni jsou ti, kteří se se zdravotnickým materiálem setkávají nejvíce a nejlépe znají jeho přednosti. Při legislativních procesech jsou však tyto hlasy často opomíjeny.

Do projektu se aktivně zapojili:

Naďa Bílá – Aliance žen s rakovinou prsu

JUDr. Zdeňka Cupková - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR

JUDr. Ondřej Dostál – Platforma zdravotních pojištěnců

MUDr. Lukáš Horčička – Urogynekologická společnost

Jana Hornová – Incoforum

Prof., MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA – Česká diabetologická společnost, Česká diabetická asociace ČR

Jana Petrenko – Koalice pro zdraví

Ing. Marie Ředinová – Dobrovolné sdružení stomiků ILCO

 

Pokud Vás téma oslovilo a chcete se zapojit do pracovní skupiny, napište na adresu: platforma@czechmed.cz.

 

1. setkání pracovní skupiny proběhlo 2. 9. 2015 (ZÁPIS zde) 

1. setkání pracovní skupiny proběhlo 2. 9. 2015 (VIDEO zde)