Členská sekce
Dobrý operační sál je základem každého úspěšného zákroku Zdravotnické prostředky významně přispívají ke kvalitě péče Moderní lékařské přístroje přispívají k účinější léčbě.

Téma

Prioritou CzechMed je přispívat ke kultivaci trhu v oblasti zdravotnických prostředků na českém trhu. Cílené aktivity vyvíjí především v 6 oblastech – legislativa, ekonomika, inovace, etika, bezpečnost, kvalita. Bližší stanovisko k jednotlivým tématům naleznete níže.

Etika

Etické zásady České asociace dodavatelů zdravotnických prostředků Czechmed.

Legislativa

Při přípravě legislativy a nových regulačních rámců je třeba zohlednit několik důležitých prvků. Bezpečnost pacientů je nekompromisně prioritou.

Ekonomika

Aktuální vývoj je charakterizován napjatou ekonomickou situací a snahou o další zvýšení efektivity při správě veřejných prostředků. Dnes se ve zdravotnictví v Česku spotřebuje 270 miliard Kč ročně.

Inovace

Žijeme v průměru o 4 až 6 let déle, než jsme se dožívali před 30 lety. Očekává se, že lidé narození po roce 2000 se budou běžně dožívat dokonce 100 let.

Bezpečnost

Jednorázové zdravotnické prostředky nejsou vyvíjeny pro opakované použití. Při jejich vývoji se předpokládá, že budou použity dle doporučení jen jednou a u jednoho pacienta.

Kvalita

Aktuální vývoj je charakterizován napjatou ekonomickou situací a snahou o další zvýšení efektivity při správě veřejných prostředků. Ministerstvo zdravotnictví začátkem roku 2011 zveřejnilo dokument s názvem Protikorupční...